Arkana w walce z trądzikiem
Arkana w walce z trądzikiem

Anna Marcjasz – Product Manager Arkana 

 

Arkana od lat zaskakuje innowacyjnym podejściem do kosmetyków. W najnowszym portfolio znajdziecie m.in. nagrodzoną Innowacją 39. Kongresu i Targów LNE linię Arkana Acne QS Hacker Therapy MD. O nowym podejściu do walki z trądzikiem mówi Izabela Łopińska – Business Development Manager.

 

Dlaczego w Państwa opinii nagrodzony produkt jest innowacyjny?

Dotychczasowe podejście do trądziku opierało się na walce i likwidowaniu bakterii powodujących trądzik. Przez to też mikrobiom skóry ulegał zaburzeniu. Nagrodzona linia Arkana Acne QS Hacker Therapy MD wykorzystuje nowo odkryty fakt istnienia mechanizmu wpływającego na rozwój trądziku. Okazało się, że mikroorganizmy porozumiewają się miedzy sobą, by zjednoczyć się i po osiągnieciu odpowiedniej liczebności zaatakować. Acne QS Hacker to nowe podejście polegające na inteligentnym mechanizmie blokującym system komunikacji między bakteriami – Quarum Sensing (QS), co w efekcie pozwala uniknąć stosowania bardziej agresywnych terapii. Te biozgodne z naszą skórą dermokosmetyki działają szybko i skutecznie zarówno w zapobieganiu rozwoju zmian trądzikowych, jak i redukcji już istniejących. 

Kongres i Targi LNE to okazja do spotkania oko w oko z klientami. Jakie nowości czekały na nich na Państwa stoisku?

Podczas Targów LNE prezentowaliśmy premierowe terapie Acne QS Hacker i Body Lipolysis. Pierwsza z nich to przełomowa terapia likwidująca przyczyny trądziku. Acne QS Hacker skutecznie zaburza komunikację między bakteriami i blokuje zdolność do nadawania oraz odbierania wiadomości, jakie próbują między sobą wysyłać. Natomiast Body Lipolysis to innowacyjna terapia lipolysis-like. Ta nieinwazyjna alternatywa dla lipolizy, wykorzystuje przełomową technologię do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem.
 
Na jakie profity ze stałej współpracy z Państwa firmą mogą liczyć kosmetyczki? 

Arkana to przede wszystkim innowacyjne kosmetyki o wysokiej skuteczności i szybko widocznych efektach. To jest klucz do sukcesu gabinetu kosmetycznego i zadowolenia klienta. Chętnie dzielimy się wiedzą na licznych pokazach nowości, jakie organizujemy w całym kraju oraz na indywidualnych szkoleniach u naszych klientów. Na co dzień służymy wsparciem przy każdym zapytaniu. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy próbki produktowe, katalogi, plakaty. Staramy się podchodzić do klientów indywidualnie, wsłuchiwać się w ich potrzeby. Lubimy nagradzać i pozytywnie zaskakiwać. 

Jakie kierunki rozwoju wyznaczają sobie Państwo na najbliższy czas?

Najbliższe plany to nadal kurs na innowacje, skuteczne składniki i nowe odkrycia w kosmetologii. 

Sprawdź wszystkich laureatów nagrody Innowacje 39. Kongresu i Targów LNE

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ