Anagra działa wzorcowo
Anagra działa wzorcowo

W Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra reżim sanitarny i bezpieczeństwo wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły są na pierwszym miejscu.

 

Gdy 1 września 2020 szkoła wróciła do stacjonarnych zajęć po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, nikt nie przypuszczał, że od 19 października znów w całym kraju będzie obowiązywać tryb nauki zdalnej. 

Dlatego informujemy, że w naszej szkole uczniowie mogą korzystać z praktyk zawodowych na żywo w placówce. Jest to możliwe dzięki reżimowi sanitarnemu, który wdrożyliśmy z uwagi na bezpieczeństwo uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.

Na podstawie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego opracowaliśmy tryb funkcjonowania szkoły w czasie pandemii koronawirusa. A ponieważ zdrowie uczniów, rodziców i pracowników szkoły jest dla nas priorytetem, szkoła została odpowiednio przystosowana do takich zajęć.

Uczniowie przygotowujący się do zawodu technika usług kosmetycznych pod okiem instruktorów zawodu uczą się wykonywać zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej – zgodnie z programem nauczania, ale jednocześnie w bezpieczny sposób, za co odpowiada osobiście dyrektor operacyjny placówki, Franciszek Miller.

Stanowiska w pracowniach są od siebie oddalone zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi gabinetów kosmetycznych. Osoby wykonujące zabiegi muszą być cały czas w maseczkach i rękawiczkach, a pracownia kosmetyczna po zakończeniu zajęć przez jedną klasę jest starannie dezynfekowana i wietrzona, nim wejdzie następna grupa uczniów.

Do grona instruktorów przekazujących uczniom praktyczną wiedzę podczas zajęć należą m.in. Izabela Głowinkowska-Musiał oraz Dominika Brodowska. Cały czas organizujemy szkolenia z najlepszymi specjalistami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej w Polsce. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w pokazach procedur z użyciem osocza, fibryny, oczyszczania wodorowego, wypełniaczy, radiofrekwencji, mezoterapii igłowej i mikroigłowej. 

Mamy nadzieję, że kiedy będzie już bezpiecznie, wszystkie szkoły wrócą do pełnej nauki stacjonarnej. Tym bardziej cieszy nas fakt, że przynajmniej zajęcia praktyczne w Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra mogą się odbywać stacjonarnie i na żywo. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, zwłaszcza podczas zajęć praktycznych.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ