Scientific Mushroom Thermal Exfoliator
Scientific Mushroom Thermal Exfoliator

O innowacyjnym peelingu z oferty Medik8 opowiada Iwona Psutka-Wojtkowiak, product manager firmy Bogdani Dermatologia.

 

LNE: Dlaczego, w Państwa opinii, nagrodzony produkt jest innowacyjny?

Iwona Psutka-Wojtkowiak: Scientific Mushroom Thermal Exfoliator jest produktem nowej generacji. Stanowi połączenie peelingu opartego na enzymach grzybowych (Mucor miehei) oraz minerałów, które delikatnie rozgrzewają się w kontakcie ze skórą podnosząc komfort zabiegu i dając pozytywne wrażenia sensoryczne.

Naturalny proces złuszczania skóry, dzięki któremu zachowuje ona zdrowy wygląd, jest zależny od enzymów proteolitycznych. Główną proteazą odpowiedzialną za proces fizjologicznego złuszczania jest katepsyna D, której aktywność jest ściśle powiązana z pH. Katepsyna-D jest aktywna tylko w środowisku kwasowym, przez co działa w warstwie rogowej naskórka .W głębszych warstwach pH wzrasta do poziomu neutralnego, co uniemożliwia funkcjonowanie enzymu. Zawarty w Scientific Mushroom Thermal Exfoliator ekstrakt z grzyba Mucor miehei posiada proteazy o działaniu zbliżonym do katepsyny D, dlatego wiemy, że mamy do czynienia z „inteligentnym” kosmetykiem, który powoduje kontrolowaną i bezpieczną eksfoliację zewnętrznych warstw naskórka. 

Dodatkowo zawartość zeolitu w formule - naturalnego minerału, który reagując z wodą podlega reakcji egzotermicznej, sprawia iż cała procedura zabiegowa działa nie tylko odprężająco, ale także zmiękcza sebum i zanieczyszczenia, pozostawiając skórę widocznie odświeżoną. Oferujemy produkt, który jest nie tylko skuteczny, ale pozwala wejść na wyższy poziom pielęgnacji.

 

Jakie jeszcze produkty kosmetyczki znajdą w ofercie firmy?

Jesteśmy firmą, która poszukuje sprawdzonych rozwiązań. Naszym priorytetem jest satysfakcja specjalistów i zadowolenie pacjentów, dlatego w swojej ofercie posiadamy wyłącznie kosmetyki o udowodnionym działaniu. Jesteśmy dystrybutorem zarówno produktów do użytku profesjonalnego, jak i do pielęgnacji domowej, marek: Medik8, Obagi Medical i Cosmetics 27. 

 

W jaki sposób zachęcacie Państwo profesjonalistów do współpracy?

Bogdani Dermatologia to firma łącząca pasję, profesjonalizm i zaangażowanie pracowników, dlatego każdy nasz klient może liczyć na fachową obsługę i kompleksowe szkolenia. W swojej ofercie posiadamy wyłącznie certyfikowane urządzenia i zaawansowane technologicznie kosmetyki profesjonalne, które są tworzone przez liderów na rynkach światowych.

 

Czym zaskoczycie Państwo rynek w najbliższym czasie? 

Branża beauty jest bardzo dynamiczna i obfituje w wiele innowacyjnych rozwiązań, dlatego w tym sezonie oprócz nowości Medik8, które oczywiście bardzo nas cieszą, wprowadzamy na polski rynek francuskie dermokosmetyki: Cosmetics 27. W swoich wyborach jesteśmy bezkompromisowi, dlatego do naszej oferty mogła dołączyć wyłącznie marka o wysokiej etyce, korzystająca wyłącznie z certyfikowanych surowców. 

Cosmetics 27 koncentruje swoją działalność na zachowaniu zdrowia skóry oraz jej regeneracji, która jest kluczem do długowieczności. Zgodnie z mottem Michèle Evrard, założycielki Cosmetics 27,  to nie skóra dostosowuje się do produktu, ale produkty dostosowują się do potrzeb skóry, która ewoluuje w zmieniającym się środowisku i właśnie ta filozofia będzie nam przyświecać w nadchodzących miesiącach.

 

www.bogdanidermatologia.pl

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ