Świąteczna Akcja Dermatic
Świąteczna akcja Dermatic

Od 11 grudnia Dermatic przekazuje 1% od każdego zamówienia na rzecz Fundacji Rak'n'Roll Wygraj życie! Składając zamówienia na stronie internetowej Dermatic.pl lub telefonicznie w okresie przedświątecznym, można przyczynić się do tego, że w niejednym sercu osoby ciężko doświadczonej chorobą zagości radość i nadzieja na lepsze życie.

 

Rok 2020 był trudny dla wszystkich, ale nadchodzi Gwiazdka, czas dzielenia się dobrem. Dermatic postanowił też podzielić się tym, co ma.
W okresie Bożego Narodzenia staramy się otulić innych naszym ciepłem, pomagając im zniwelować ból, cierpienie, niepowodzenia, opuszczenie, zapomnienie, rezygnację. W kończącym się roku ma to jeszcze większe znaczenie. Pandemia koronawirusa w różny sposób doświadczyła praktycznie wszystkich. Wśród poszkodowanych zdrowotnie, cierpiących są nie tylko ci, których dotknął COVID-19, ale także borykający się z chorobami onkologicznymi, krążeniowymi, sercowymi i wieloma innymi wymagającymi systematycznej uwagi specjalistów. Zamknięto przychodnie, szpitale przekształcono w placówki leczące zakażonych koronawirusem, brakuje w związku z tym personelu medycznego...

Firma Dermatic – specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej – postanowiła w tych okolicznościach wspomóc tych, którzy w każdych warunkach umożliwiają chorym powrót do normalności i godnego życia, czyli Fundację Rak'n'Roll Wygraj życie!

Dermatic na co dzień pomaga ludziom powstrzymać objawy starzenia, a nawet cofnąć oznaki upływającego czasu. To nie tylko kwestia dbałości o atrakcyjny wygląd, ale też o dobrostan organizmu – o zdrowie, kondycję, komfort psychiczny, eliminowanie szkodliwych czynników, przyspieszających procesy starzeniowe. Firma oferuje obszerną paletę produktów, które te efekty pomagają osiągnąć.

Teraz, dzieląc się dobrem, uruchamia Akcję Świąteczną pomocy osobom dotkniętym chorobami onkologicznymi. Od 11 grudnia firma przekazuje 1% od każdego zamówienia na rzecz Fundacji Rak'n'Roll Wygraj życie!

W ostatnim czasie wiele firm zostało dotkniętych lockdownem będącym odpowiedzią na szerzącą się epidemię. Nie ominęło to także Dermatica. Jednakże elastyczność w działaniu i szukanie alternatywnych rozwiązań pozwoliły nam wyjść z tego trudnego okresu obronną ręką. Nie zapominamy jednak o tych, których los doświadczył szczególnie. W czasie pandemii połączmy wspólne działania, bo zbiorowa solidarność ma wyjątkową wagę – mówi Tomasz Pawelczak, współwłaściciel firmy. – Zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji Świątecznej Dermatic.pl, z której częściowy dochód zostanie przekazany na wsparcie podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie! 

Fundacja Rak'n'Roll Wygraj życie! powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc ludziom w podobnej sytuacji. Fundacja pomaga godnie przechodzić chorobę nowotworową, żyć dobrze i z radością. Tworzy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie ochrony zdrowia, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Organizatorzy mówią o raku rzeczowo i odważnie, przełamują tabu, uświadamiają, a przede wszystkim dają energię, pomagającą przejść przez chorobę.
Pomagają podopiecznym zbierać fundusze na leczenie oraz poruszać się w skomplikowanym systemie opieki zdrowotnej. Zainicjowano program , w którym tysiące osób w całej Polsce oddaj�� swoje ścięte włosy, by powstały z nich naturalne peruki dla dziewczyn w trakcie chemioterapii.

Opieką otaczane są kobiety, które – tak, jak kiedyś Magda – są w ciąży i chorują na raka. Program Boskie Matki jest misyjnym programem Fundacji. Dzięki niemu kobiety mogą liczyć na najlepszą możliwą opiekę – żyć i dawać życie. Remontowane są kolejne poczekalnie onkologiczne.

Pomoc jest często potrzebna także tym, którzy przeszli przez raka. Problem niby zniknął, a faktycznie ozdrowieniec staje przed nowymi wyzwaniami: oswojeniem lęku przed nawrotem, nauczeniem się funkcjonowania bez choroby, rozpoczęciem innego życia niż to przed chorobą. W kilku miastach uruchomiono więc program iPoRaku.

Z kolei Rolling to projekt sportowo-terapeutyczny. Pokonywanie własnych ograniczeń może być motywacją do powrotu do zdrowia i do życia po chorobie.

Organizowane są wreszcie warsztaty urodowe oraz rękodzieła. Złe samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną. Na warsztatach podopieczni mogą zobaczyć, że również w trakcie leczenia chemioterapią można i warto dbać o swój wygląd, bo to poprawia samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje energii!

Do tego należy dodać kampanie społeczne: Gadaj*Badaj, Pięknołyse, PhotosForLife, KancerSutra, Czerniak to może być to... Działania Rak’n’Roll inspirują do pozytywnego myślenia, dostarczają przydatnych rozwiązań, zmieniają wizerunek choroby w świadomości społecznej. Zawsze w myśl hasła: Łeb do słońca!

Teraz wraz z Dermatic.pl można wspomóc te wszystkie ambitne działania.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ