Permanentne odmładzanie | LNE
Permanentne odmładzanie

Pigmentacja skóry dojrzałej wymaga ogromnej wiedzy linergisty, nie tylko ze względu na estetykę i potrzebę odmłodzenia klientek, ale również ze względu na specyfikacje techniczne i zmieniające się procesy fizjologiczne skóry.

Pierwsze zmarszczki pojawiają się na czole, pomiędzy brwiami i wokół oczu między 35. a 45. rokiem życia. Wtedy też górne powieki i łuki brwiowe zaczynają opadać. Skóra traci swój koloryt: zaczyna wiotczeć w obszarze skroni, wzdłuż policzków i w okolicy doliny łez. Z czasem skóra na policzkach staje się luźna, owal twarzy nie jest już tak bardzo zaznaczony, a bruzdy nosowo-wargowe są bardziej zaznaczone. Wokół górnej wargi pojawiają się też drobne zmarszczki. Do pięćdziesiątki ilość tkanki tłuszczowej na twarzy ulega istotnemu zmniejszeniu, przez co rysy stają się ostrzejsze. Dotyczy to w szczególności doliny łez – obszaru od zapadnięcia skóry pod oczodołem aż do policzka. Zanik tkanki tłuszczowej, zwany także „opadającymi policzkami”, pogłębia efekt zapadniętych oczu, który dodatkowo nasilają cienie pod oczami. Utrata tkanki tłuszczowej następuje również na policzkach, wskutek czego zmarszczki mimiczne ulegają uwydatnieniu. Podobne procesy występują w dolnej części twarzy.

Objawy starzenia się w górnej części twarzy to:

  • opadnięcie końcówek brwi,
  • wrażenie nadmiernej ilości skóry na górnej powiece, 
  • skierowanie zewnętrznych kącików oczu w dół,
  • zmarszczki na czole i bruzda podłużna – nad mostkiem nosa.

ZASADY ODMŁADZAJĄCEGO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI


Kobiety często nie przywiązują należytej uwagi do wyglądu brwi, ale to właśnie korekcja łuków może radykalnie zmienić wygląd. Gęste, ciemne brwi sprawiają, że twarz wygląda starzej. Z kolei wyskubane, cienkie linie pozbawiają kobietę jej osobowości, a przecież powinny być elementem zwracającym uwagę. Dlatego najlepiej jest zachować złoty środek przy korekcji brwi: po prostu usuwamy nadmiar włosków i nadajemy brwiom ładny, zadbany wygląd. Jeżeli chodzi o długość, to wyskubując nadmiar włosków wzdłuż linii brwi, unosimy łuk brwiowy, który staje się cieńszy, a tym samym nadajemy twarzy świeższy wygląd. Jeżeli końcówki brwi są zbyt nisko, opadające powieki stają się o wiele bardziej widoczne. 

Podstawowe zasady wykonywania odmładzającego makijażu permanentnego brwi:


  • Wszystkie linie muszą być skierowane w górę – wewnętrzna środkowa krawędź brwi powinna znajdować się poniżej zewnętrznej krawędzi bocznej.
  • Bardzo długie, ciemne brwi sprawiają, że twarz wygląda starzej i ma surowszy wyraz. Z kolei delikatnie krótsze brwi odmładzają twarz i sprawiają, że oczy wydają się większe, a powieki podniesione. Kolor makijażu permanentnego musi być zgodny z kolorytem skóry danej osoby i pasować do koloru włosów.

UZUPEŁNIAJĄCY MAKIJAŻ PERMANENTNY POWIEK GÓRNYCH

Wykonując odmładzający makijaż permanentny, nie należy odsuwać końcówki linii brwi zbyt daleko od linii rzęs. Trzeba upewnić się, że linia ta nie sprawia wrażenia opadających oczu, przeciwnie – powinna dawać wrażenie liftingu.

 

Jeżeli chodzi o cienie pod oczami, efekt odmłodzenia można uzyskać dzięki światłu. Mówiąc o kolorach, należy wybierać odpowiednie odcienie, które nadadzą oku świeży i rozświetlony wygląd. Z graficznego punktu widzenia ważne jest, aby skorygować kierunek linii przy nakładaniu cienia. Dzięki temu uzyskamy efekt podniesienia naturalnej linii powiek. Ostateczny zabieg odświeżający oczy to nałożenie rozświetlającego cienia pod łukiem brwiowym i w wewnętrznych kącikach oczu. Dzięki tej technice twarz staje się wyraźnie świeższa i jaśniejsza, oczy są optycznie powiększone, wyraźniejsze i wyglądające młodziej.

Modelowanie toksyną botulinową


Oczywiście nie każda klientka jest psychologicznie i finansowo przygotowana na tak radykalny zabieg przeciwstarzeniowy. Jednak toksyna botulinowa wstrzyknięta w górną część twarzy w połączeniu z makijażem permanentnym brwi wykonanym na mokro stanowi skuteczną alternatywę dla metod odmładzania wymagających interwencji chirurgicznej. Z doświadczenia wiem, że w celu uzyskania bardziej widocznego i trwalszego efektu odmłodzenia warto połączyć permanentny makijaż brwi i botulinę. Unieruchamiając mięsień marszczący brwi i mięsień podłużny nosa, uruchamiamy ich antagonistę – mięsień czołowy, który zaczyna aktywnie podciągać brwi w górę, tym samym zapewniając ich maksymalne uniesienie. Ponadto wyłączając lub rozluźniając mięsień okrężny oka, umożliwiamy uniesienie się końcówek brwi: oczy są podkreślone, a górne powieki uniesione.
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ