Laserowy anti-aging
Laserowy anti-aging

O najlepsze zabiegi laserowe, nowe rozwiązania hi-tech oraz możliwości, jakie daje wykorzystanie zaawansowanych urządzeń, pytamy dr hab. n. med. Aleksandrę Szlachcic, ekspertkę laseroterapii.

 

LNE: Gdyby miała pani wskazać największe hity branży estetycznej ostatnich lat, jak pani myśli, co by to było?

Aleksandra Szlachcic: Najukochańszym dla mnie sprzętem jest laser. Bez niego nie wyobrażam sobie pracy. Wykorzystuję go zarówno w procedurach leczniczych, czyli do usuwania brodawek, włókniaków, cyst łojowych, odcisków itd., jak i estetycznych – niwelowania blizn, rozstępów i do regeneracji skóry. Zaczynałam od lasera CO2, zużyłam „do zera” już trzy. Teraz pracuję z CO2, a także z erbowo-yagowym, neodymowo-yagowym i najnowszym nabytkiem –  laserem pikosekundowym. Rewolucją było wprowadzenie tak zwanego trybu frakcyjnego, co znacząco zwiększyło możliwości wykorzystania tego sprzętu. 

 

Jakie rodzaje laserów można stosować do zabiegów odmładzających, stymulujących i regenerujących skórę?

W mojej klinice dbamy o dobry sprzęt, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej bez interwencji chirurgicznej. Oto one:

 

  • Laser CO2

Nowoczesny sprzęt, który pozwala na pozbycie się przebarwień, blizn i plam skórnych. Jego zaletą jest małoinwazyjność, niewielkie ryzyko powikłań, a także niskie natężenie bólu w trakcie wykonywania zabiegów. Aparatura, której używam, pozwala wpływać na komórki skóry na różne sposoby, w zależności od potrzeb pacjenta. Kluczowe jest tu wzmacnianie pracy komórek, a w efekcie ich regeneracja i wzrost, ale także rozbijanie struktury i redukcja do formy łatwej do usunięcia przez organizm.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ