Peelingi chemiczne
Peelingi chemiczne

Eksfoliacja chemiczna to jeden z najpopularniejszych zabiegów wśród specjalistów oraz klientów gabinetów kosmetycznych. I trudno się dziwić – nowoczesne peelingi chemiczne dają szerokie możliwości komponowania precyzyjnych terapii rozwiązujących wiele problemów skórnych, takich jak oznaki fotostarzenia, trądzik pospolity i trądzik dorosłych czy zmiany pigmentacyjne.

 

W procedurach wykorzystuje się przede wszystkim popularne kwasy organiczne: AHA, BHA oraz PHA. W ostatnich latach przebojem do gabinetów weszły również: kwas azelainowy, będący kwasem dikarboksylowym, oraz kwas pirogronowy z grupy alfa-ketokwasów.

 

Dlaczego tak kochamy kwasy?

Oprócz celowanego działania poszczególnych substancji kwasy charakteryzują się uniwersalnymi efektami zabiegowymi. Już po jednej procedurze skóra staje się gładsza i bardziej miękka, nabiera zdrowego kolorytu i blasku. Dodatkowo staje się bardziej chłonna i lepiej absorbuje składniki aktywne, co poprawia skuteczność terapii gabinetowej oraz pielęgnacji domowej. Warto mieć jednak na uwadze, że nie same kwasy stanowią o sukcesie terapeutycznym.

Indywidualne podejście

Dokładny wywiad kosmetyczny i prawidłowa ocena skóry klienta przed rozpoczęciem serii zabiegowej to już nie tylko dobra praktyka, ale konieczność. Informacje zebrane w trakcie wywiadu, takie jak ogólny stan zdrowia, oczekiwania klienta, a przede wszystkim stan i wygląd skóry, pozwolą na dobranie najbardziej efektywnych mieszanek kwasowych.

 

Bezpieczeństwo

Odpowiednia kwalifikacja skóry klienta to pierwszy krok do przeprowadzenia efektywnej terapii, jednak równie ważne są preparaty zabiegowe. W przypadku eksfoliacji kwasowej wysokie stężenie i niskie pH produktu nie zawsze przekładają się na lepsze efekty zabiegowe, a niosą ryzyko powikłań. Nierzadko niższe stężenia są wystarczające, aby uzyskać zadowalające rezultaty – zwłaszcza, gdy sięgamy po formuły oparte na mieszankach wyselekcjonowanych kwasów. 

Kompleksowość

Aby gabinetową terapię kwasową przekuć w stuprocentowy sukces, nie można zapominać o profesjonalnej pielęgnacji domowej. Ustalenie indywidualnego planu pielęgnacji opartego na specjalistycznych kosmetykach, które będą dbały o ciągłość terapii, zapewni klientowi poczucie troskliwej i kompleksowej opieki nad jego skórą. 

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ