Bezcenne rytuały
Bezcenne rytuały

Warto uświadamiać klientkom, że bez odpowiedniego oczyszczania skóry w domu nawet najlepsze zabiegi gabinetowe nie przyniosą spektakularnych rezultatów. Cera po wyjściu z gabinetu będzie wyglądać świetnie, lecz szybko wróci do poprzedniego stanu.

 

Pielęgnacja domowa jest nie tylko uzupełnieniem zabiegów gabinetowych, ale podstawą terapii skóry problematycznej i działań anti-aging. Zawsze powtarzam moim klientkom, że osiągnięcie wymarzonych rezultatów profesjonalnych działań kosmetologicznych nigdy nie będzie możliwe bez odpowiednio dobranych i systematycznie wykonywanych rytuałów pielęgnacyjnych w domu. Dlaczego są one tak ważne? 

 

Baza pielęgnacji

My, ekspertki, doskonale wiemy, jak istotne jest właściwe oczyszczanie skóry, dlatego naszą rolą jest edukować klientki i wyjaśniać do znudzenia, że to podstawa zdrowej skóry i niezbędne przygotowanie cery do dalszych etapów – nawilżania i ochrony. Że mianem oczyszczania określamy nie tylko samo mycie, lecz także złuszczanie oraz tonizowanie – te trzy kolejne etapy tworzą synergiczną całość. Bo, jak się okazuje, oczyszczanie twarzy jest niedoceniane, a co za tym idzie – wykonywane niedokładnie. 

Klientki nie zdają sobie sprawy, że działanie produktów oczyszczających polega na usunięciu z powierzchni naskórka zanieczyszczeń (sebum, makijażu, kremu ochronnego, SPF, pyłków, kurzu i innych czynników środowiskowych), z jakimi mamy styczność w ciągu dnia. 

Mało która wie, że od specyfików użytych do tego rytuału zależy, czy skutecznie wpłyniemy na regulację wydzielania sebum, zwężanie bądź rozszerzanie się porów, a także czy przyspieszymy proces wymiany komórkowej, stosując substancje złuszczające.

 

Kosmetolożko, edukuj! 

Rola kosmetologa nie kończy się więc w gabinecie, ona się tu dopiero zaczyna. Polega również na doborze odpowiedniej pielęgnacji domowej, a niezwykle ważne jest indywidualne podejście do każdej osoby i wnikliwa analiza jej cery, stylu życia oraz nawyków (używki, palenie papierosów).

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ