Przywróć skórze energię!
Przywróć skórze energię!

Zmęczenie, brak słońca, stres i zanieczyszczenia środowiska to tylko niektóre czynniki, które sprawiają, że skóra staje się poszarzała, ziemista i brak jej młodzieńczego blasku. Jednak koncepcja energizacji skóry to coś więcej niż tylko dążenie do przywrócenia jej świeżego, młodego wyglądu.

Skóra, która ma odpowiedni poziom energii, nie tylko dobrze wygląda, ale też poprawia nasze całościowe samopoczucie, pomagając jednocześnie utrzymać emocjonalną i fizyczną równowagę organizmu. W ostatnich latach nastąpiła zmiana w postrzeganiu przez kobiety walki ze starzeniem się skóry. Dziś chcemy nie tylko zmniejszyć zmarszczki mimiczne czy bruzdy – naszym klientkom zależy, by skóra była promienna, aby odzwierciedlała młodzieńczość ich ducha i stan umysłu – i właśnie w ten sposób chcą one podkreślać swoją energię i witalność.
Niestety, nie jest to takie proste. Wewnętrzna energia nie zawsze znajduje odzwierciedlenie na skórze. Natomiast poszarzała, zmęczona i pozbawiona cera jest bardzo częstym i praktycznie nieodłącznym objawem długotrwałego (lub krótkiego, lecz intensywnego) stresu, problemów ze snem, ekspozycji na zanieczyszczenia środowiska czy diety ubogiej w cenne składniki odżywcze. Objawami towarzyszącymi deenergizacji skóry mogą być: stan zapalny, nadmierna suchość, przebarwienia, wypryski, podrażnienie, spadek elastyczności skóry i nasilone procesy glikacji wewnątrz niej. Co możemy zrobić, by odwrócić niekorzystne zmiany i przywrócić skórze energię?

Działania od wewnątrz i od zewnątrz
Wiele witamin i substancji mineralnych odgrywa kluczową rolę dla zdrowia i dobrego wyglądu skóry. Oto kilka substancji, które warto uzupełnić, aby dodać skórze blasku:

  • Witamina C – to składnik kluczowy dla zdrowej skóry. Podnosi jej odporność i zapewnia odpowiedni poziom energii. Najlepszym źródłem witaminy C są oczywiście zielone warzywa liściaste i owoce cytrusowe. 
  • Flavanol – składnik antyoksydacyjny, który chroni zdrowie naszego serca, a zdrowe serce oznacza lepszy przepływ tlenu w organizmie, czyli wyższy poziom energii. Najbogatszym źródłem tej substancji jest w minimalnym stopniu przetworzona ciemna czekolada.
  • Selen – pierwiastek efektywnie podnoszący poziom energii, pomagający organizmowi zwalczać wolne rodniki i toksyny, które niszczą włókna kolagenowe i elastynowe skóry. Znajdziemy go w orzechach włoskich, chudym mięsie, rybach, jajach i drożdżach.

Upiększający sen
Aby zapewnić organizmowi odpowiednie wsparcie i utrzymać zdrowie w odpowiednim stanie, każdy z nas potrzebuje około 7–9 godzin niezakłócanego i dobrej jakości snu. Ograniczenie zdrowego snu ma znaczący wpływ na cały organizm, w tym również na kondycję skóry. Brak odpowiedniej ilości wypoczynku powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych, co z kolei wpływa na powstawanie cieni i sińców pod oczami. W czasie snu organizm przestawia się na „program naprawczy”, w którego skład wchodzi również odnowa skóry, czyli wymiana starych keratynocytów na nowe komórki. Częścią tego procesu jest też produkcja kolagenu, który zapewnia skórze odpowiednią strukturę, elastyczność i jędrność, dzięki czemu wygląda ona na młodszą i bardziej promienną. Podczas snu produkowana jest dodająca skórze energii melatonina, która działa też jak silny antyoksydant, chroniący skórę przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem słonecznym. 
Sen jest również szansą na pełny relaks i rozluźnienie dla mięśni twarzy, dzięki czemu zmarszczki po przebudzeniu są mniej widoczne, a cera wygląda na odświeżoną.

Stymulacja zmysłów
Aromaterapia zapewnia skórze i całemu organizmowi nieskończone korzyści. Wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też poprawia urodę i samopoczucie. Już zwykłe wdychanie odpowiednich olejków (lub ich mieszanek) stymuluje mózg i w zależności od właściwości wybranych olejków – może uspokajać lub dodawać energii. Aromaterapeuci znają wiele olejków i ich mieszanek, które podnoszą poziom energii organizmu i są naturalnymi stymulatorami dobrego nastroju. A kiedy poczujemy przypływ energii i dobry humor, nasze uczucia będą widoczne na naszej skórze. Podobnie jak skóra jest poszarzała i bez życia, kiedy brakuje nam odpoczynku, tak samo ożywi się, kiedy poczujemy przypływ dobrej energii. Uczucie napięcia możemy znacząco zmniejszyć lub nawet zlikwidować poprzez włączenie energizujących olejków eterycznych do zabiegu (zarówno stosowanych zewnętrznie na skórę, jak i do inhalacji). Po jakie olejki warto sięgnąć? Wybierzcie olejek imbirowy, miętowy, z trawy cytrynowej, rozmarynowy lub grejpfrutowy. Wymienione olejki najszybciej dodają energii!

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ